Praca w IT

O rekrutacji w IT z Marią Witos – cykl wywiadów z IT Recruiterami Master Care 

Poznajcie nasz Zespół! Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się, jak Maria znalazła się w rekrutacji IT i dlaczego ten dynamiczny świat jest dla niej tak inspirujący. Rozmowa o jej zainteresowaniach, wyzwaniach zawodowych i tajemnicach work-life balance ukaże Ci w telegraficznym skrócie obraz życia IT Recruitera.

wywiad z IT Recruiterem

O rekrutacji w IT z Marią Witos – cykl wywiadów z IT Recruiterami Master Care 

W ostatnim wywiadzie poznaliście bliżej naszą Recruitment Manager – teraz pora na przedstawienie całego Zespołu Rekrutacji Master Care! To doświadczeni specjaliści, którzy dbają o to, aby wymagania firm, z którymi współpracujemy łączyły się z oczekiwaniami kandydatów.  

Jako pierwsza więcej o sobie opowie Maria Witos, która dołączyła do Master Care ponad rok temu i z sukcesami wyszukuje największe talenty w branży IT.  

Zapraszamy do lektury! 

IT Recruiter praca

Jak długo pracujesz jako IT Recruiter i jak to się stało, że pracujesz akurat w tej branży?

Jako Rekruter IT pracuję 2,5 roku. Sam pomysł pracy w HR wykiełkował jeszcze w mojej pierwszej pracy po studiach, kiedy to miałam okazję wspierać procesy rekrutacyjne w innej branży. Zależało mi na tym, żeby moja docelowa praca w rekrutacji skupiała się na nowoczesnej, rozwojowej branży. Rekrutacja w IT zawierała wszystkie te elementy. 

Gdyby nie rekrutacja, to czym byś się zajmowała?  

Od zawsze moje zainteresowania skupiały się wokół kierunków i humanistycznych, i ścisłych. Rekrutacja i praca z ludźmi realizują moją humanistyczną stronę, więc pewnie spróbowałabym tej drugiej ścieżki i być może byłaby to dietetyka kliniczna, którą interesuję się od wielu lat. 

Co najbardziej lubisz w pracy jako IT Recruiter?   

Lubię dynamizm tej pracy oraz to, że ciągle można uczyć się czegoś nowego – IT się nie zatrzymuje.  

Zawód Rekrutera IT to połączenie świata technicznego z przede wszystkim komunikacją z drugim człowiekiem. To jej duży atut. 

Jakie cechy osobowości są Twoim zdaniem ważne w pracy rekrutera?  

Według mnie najważniejszą cechą jest elastyczność i umiejętność dostosowywania się do szybko zmieniającej się sytuacji. To bardzo ważne w realizowaniu projektów z różnych technologii. Bardzo ważna jest też samodzielność oraz otwartość na ludzi – w rozmowach z Kandydatami to niezbędna cecha. 

Jakie największe wyzwania stoją przed IT Rekruterami?  

Mam wrażenie, że z roku na rok z racji na zmieniający się rynek IT te wyzwania również ciągle są nowe. Jeszcze niedawno było to spowolnienie rynku IT, teraz może nim być dynamiczny rozwój AI. Niezmiennym wyzwaniem pozostaje też godzenie potrzeb Kandydatów oraz Klientów – chcemy, żeby każda strona była maksymalnie usatysfakcjonowana.  

Pracujesz zdalnie – Twój sposób na work-life balance i odpoczynek po pracy to…  

Wyjście z domu.. gdziekolwiek😉 a tak serio – najchętniej wybieram spacery, bieganie, przebywanie w naturze i czytanie nowych książek. W okresie jesiennym piekę też kilogramy ciast😊