Rekrutacja i outsourcing

Dlaczego warto korzystać z usług agencji rekrutacyjnej IT?

Rekrutowanie pracowników do branży IT jest dzisiaj trudnym zadaniem dla wielu firm, które potrzebują wykwalifikowanych specjalistów, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku i dynamicznemu rozwojowi technologicznemu.

Współpraca z firmą headhunterską

Dlaczego warto korzystać z usług agencji rekrutacyjnej IT? 

Rekrutacja do IT stała się w ostatnich latach wyzwaniem dla wielu firm, które poszukują wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny. Ze względu na szybki rozwój technologii i rosnące potrzeby rynku, branża IT stała się jedną z najbardziej dynamicznych i perspektywicznych gałęzi gospodarki. Postępująca cyfryzacja i automatyzacja wielu procesów biznesowych często wymaga od przedsiębiorców zatrudniania pracowników do zadań, które wcześniej nie były tak istotne. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej w tym zakresie.

Zakres obowiązków IT Recruiterów

Proces rekrutacji jest bardzo czasochłonny. Konieczne jest skonstruowanie zwracającego uwagę ogłoszenia o pracę, sprawdzenie, czy podane w nim wymagania i zadania są zgodne z rynkiem, przejrzenie aplikacji oraz przeprowadzenie rozmów. Zanim jednak przejdziemy do sprawdzania CV, musimy najpierw je otrzymać… W branży IT, szczególnie w przypadku specjalistycznych, wysokich stanowisk ta sprawa nie jest tak oczywista. Najczęściej to rekruterzy muszą zabiegać o specjalistów. Rekruterzy wewnątrz firmy nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę i czas na dodatkowe zadania. A jak wiadomo – czas to też pieniądz. 

  • Kto zatem ma rekrutować specjalistów ze znajomością nieznanych dotąd w firmie technologii?  
  • Jak znaleźć odpowiednich kandydatów do wymagającego projektu? 
  • Jak zakończyć proces rekrutacyjny i zaoszczędzić przy tym czas i środki finansowe? 

Z odsieczą przychodzą firmy rekrutacyjne, które specjalizują się poszukiwaniu pracowników dopasowanych do wymagań klienta. Jeśli i Twoja firma poszukuje rozwiązania problemu, jakim są długotrwałe rekrutacje, zajmujące czas wewnętrznych działów HR, które i tak mają mnóstwo własnych zadań, sprawdź, dlaczego warto zaufać agencjom. 

Oto 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej IT: 

Specjalistyczna wiedza i doświadczenie

Agencje rekrutacyjne posiadają specjalistyczną wiedzę na temat rynku pracy, trendów rekrutacyjnych i technik poszukiwania kandydatów, które pozwalają na znalezienie najlepszych talentów dla danego stanowiska. Rekruterzy stale rozwijają swoje umiejętności i są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi i zmianami w branży. Nie zaskoczą ich pytania kandydatów o stack technologiczny, czy o cel projektu. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki gotowym rozwiązaniom i dostępem do baz kandydatów rekruterzy z agencji są w stanie przedstawić dopasowanych do projektu specjalistów nawet w przeciągu kilku dniu. To nie tylko duża oszczędność czasu, który można poświęcić na inne, ważne zadania, ale i oszczędność pieniędzy. Wybierając współpracę z agencją często możemy otrzymać gwarancję na zaproponowanego pracownika. Oznacza to, że jeśli kandydat nie spełni oczekiwań lub zrezygnuje z pracy w ciągu określonego czasu, agencja rekrutacyjna zobowiązuje się znaleźć nowego kandydata lub zwrócić część kosztów rekrutacji. Dodatkowo stawiając na model usług w oparciu o success fee agencja rekrutacyjna nie pobiera żadnych opłat przy rozpoczęciu współpracy. Rozliczenie następuje dopiero wtedy, gdy uda się zatrudnić odpowiedniego kandydata. 

Dopasowanie kandydatów do projektu

IT Rekruterzy posiadają dostęp do różnych źródeł, takich jak bazy danych, portale rekrutacyjne, media społecznościowe itp., co pozwala na skuteczne wyszukiwanie pasujących kandydatów. Dzięki temu w krótkim czasie udaje się znaleźć specjalistów na nawet najbardziej wymagające stanowiska. Ponadto, specjaliści ds. rekrutacji wiedzą, jak rozmawiać, aby cały proces przebiegł pomyślnie zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. 

Weryfikacja kandydatów

Rekruterzy z agencji profesjonalnie przeprowadzają proces weryfikacji kandydatów, w tym sprawdzają ich kwalifikacje, doświadczenie oraz referencje. W razie potrzeby wiedzą z jakim specjalistą umówić spotkanie techniczne, aby dokładnie sprawdzić umiejętności proponowanych osób. Daje to pewność, że kandydaci, którzy zostaną przedstawieni Twojej firmie, spełniają określone wymagania. 

Dobra opinia i wysoka jakość

Wybierając wsparcie w poszukiwaniu ekspertów przez doświadczoną firmę masz pewność, że proces rekrutacyjny będzie przebiegał na odpowiednim poziomie oraz z zachowaniem wszelkich standardów. IT Rekruterzy mają wypracowane transparentne zasady działania, co ma także pozytywny wpływ na wizerunek Twojej firmy wśród przyszłych pracowników. 

 

Podsumowując, korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej niesie wiele korzyści dla przedsiębiorców, ale i dla zatrudnianych przez nich osób. Pozwala to przyspieszyć działania z zachowaniem wysokiej jakości i oszczędnością czasu i pieniędzy. 

Czy wiesz, że 97% kandydatów dostarczanych przez Master Care przechodzi okres próbny? Postaw na jakość i skontaktuj się z nami! Chętnie przedstawimy rozwiązanie, które wesprze Twoją firmę w znalezieniu odpowiednich specjalistów do projektów technologicznych.