Praca w IT

O rekrutacji w IT z Weroniką Leonik – cykl wywiadów z IT Recruiterami Master Care 

Co, gdyby nie rekrutacja? Jak zachować work-life balance? Tym razem wywiadu udzieliła Weronika Leonik, która w Master Care już od ponad roku pełni rolę IT Recruitera. Zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych pracą w rekrutacji!

praca it recruitera wywiad rekrutacja

O rekrutacji w IT z Weroniką Leonik – cykl wywiadów z IT Recruiterami Master Care 

Witamy w ostatnim (jak na razie) wywiadzie prezentującym nasz Zespół Rekrutacji. Tym razem przedstawiamy Wam Weronikę Leonik, której codziennym zadaniem jest łączenie oczekiwań naszych Klientów z oczekiwaniami Kandydatów. Sprawdźcie, co Weronika lubi w swojej pracy, jakie cechy charakteru uważa za istotne oraz jak spędza wolny czas. 

Zapraszamy do lektury! 

Jeśli nie znacie jeszcze pozostałych członków Zespołu to zachęcamy do nadrobienia!

Wywiad z Pauliną

Wywiad z Marią

Wywiad z Grzegorzem

Jak długo pracujesz jako IT Recruiter i jak to się stało, że pracujesz akurat w tej branży?

Jako IT Recruiter pracuję od dwóch lat. O branży IT oraz potrzebie rekrutacji w tej dziedzinie dowiedziałam się od znajomej, która pracowała już w tym zawodzie jakiś czas. Po pierwszym opisie wiedziałam, że posiadam wszystkie potrzebne zasoby do tego, by pełnić taką rolę. Podjęłam się stażu, gdzie doskonaliłam swój warsztat rekruterski zarówno od strony technicznej jak i czysto miękkiej.  

Gdyby nie rekrutacja, to czym byś się zajmowała?  

Zajmowałabym się szeroko rozumianą psychologią – jest to mój aktualny kierunek studiów, który stał się moją pasją. Psychoterapia oraz szkolenia z zakresu psychologii w biznesie to jest to z czym wiąże swoją przyszłość. 

Co najbardziej lubisz w pracy jako IT Recruiter?   

Najbardziej lubię finał mojej pracy, czyli zatrudnienie. Daje to poczucie sprawczości i realnego wpływu po pierwsze na rozwój firmy, po drugie na życie zawodowe kandydata.  

Jakie cechy osobowości są Twoim zdaniem ważne w pracy rekrutera?  

Ważną cechą w pracy rekrutera jest umiejętność aktywnego słuchania. Trzeba wsłuchać się w potrzeby kandydata, ponieważ nie zawsze projekt, który prowadzimy, jest odpowiedni dla jego potrzeb. Jest to odpowiedzialność, którą codziennie bierzemy na barki. Aby uniknąć nieporozumienia, trzeba słuchać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski. 

Jakie największe wyzwania stoją przed IT Rekruterami?  

Jednym z największych wyzwań przed którymi stoją rekruterzy jest pogodzenie oczekiwań klienta z oczekiwaniami kandydata.  Dążymy w naszej pracy do tego, aby wszystkie kwestie były zadowalające dla jednej i drugiej strony, ale zdarzają się sytuacje, kiedy nie da się tego pogodzić…  

Pracujesz zdalnie – Twój sposób na work-life balance i odpoczynek po pracy to…  

Pracujesz zdalnie – Twój sposób na work-life balance i odpoczynek po pracy to…   

Wysiłek fizyczny połączony z dobrą muzyką. Sztanga na plecy, słuchawki na uszy i cały stres odchodzi w zapomnienie 😉.